Doplňky a příslušenství

Příslušenství k plastovým oknům


ZESÍLENÍ
– Nový druh tepelného zesílení SpaceBlock. Skládá se ze dvou tepelných bariér: jedné vyrobené z aerogelu a použité v rámu, a druhé z polyuretanové pěny použité v křídle.

MEZISKELNÍ MŘÍŽKY – Jsou zajímavou ozdobou oken, přidávají jim na eleganci. Používají se pro zdůraznění starobylého charakteru budovy nebo jako imitace rozdělení okenního křídla. V nabídce společnosti OKNOPLAST jsou k dostání meziskelní nebo nalepované mřížky, v široké paletě barev a šířek. Jsou k dostání ve čtyřech základních šířkách (8, 18, 26 a 45 mm) a vyrobené z hliníku. Mohou mít povrch se vzhledem dřeva nebo být v široké paletě barev RAL, také dvoubarevné, ohýbané do tvaru oblouku nebo kruhu a také spojované v různých úhlech.

SKLA – Hermetické dvojsklo 1.0. skládající se ze dvou skleněných tabulí. Prostor mezi tabulemi naplněn ušlechtilým plynem – argonem, který má tepelně-izolační schopnosti. Jedinečná vrstva oxidů ušlechtilých kovů, která se práškově nanáší na povrch skla, zvyšuje tepelně-izolační schopnosti skla a zároveň omezuje tzv. efektu špinavých záclon. Možnost provedení dvojskla ve verzi pohlcující hluk.

ORNAMENTOVÁ SKLA – Vzorované tabulové sklo, používané na dekorování interiérů, které vytváří na jedné straně vypouklou strukturu. Doporučuje se do místnosti, kde je třeba snížit průhlednost skla (např. v koupelně).

BEZPEČNÁ SKLA – Laminované sklo, které se skládá ze dvou tabulí s tloušťkou 3 mm spojených jednou bezpečnostní folií PVB, zajišťující ochranu před ostrými kousky skla v případě rozbití tabule ( kousky se nerozsypou, ale stále drží na vrstvě folie ).

REFLEXNÍ ( stopsol ) SKLA – Tabulové sklo barvené v hmotě na modrý, zelený, šedý nebo hnědý odstín s povlakem z oxidu kovu na jedné ploše (tzv. Reflexní plocha), díky které odráží část slunečního záření a tím způsobem chrání místnost před přílišným zahříváním.

BEZPEČNOSTNÍ SKLA – Laminované sklo,které se skládá ze dvou tabulí s tloušťkou 4 mm spojených dvěmi (sklo P2) nebo čtyřmi (sklo P4) bezpečnostními foliemi PVB. Doporučuje se do domů, které jsou obzvlášť vystaveny nebezpečí vloupání. Vydrží několik úderů ocelové 4kilové koule. Zajišťuje ochranu před ostrými kousky v případě rozbití skla (kousky se nerozsypou, ale stále drží na vrstvě folie).

KALENÁ SKLA – Tabulové sklo s větší výdrží a odolností získána díky náhlé změně teploty skla během výroby.Zajišťuje bezpečí – po rozbití se rozpadává na malé kousky s tupými hranami.

ABSORPČNÍ ( antisol ) SKLA – Tabulové sklo barvené v hmotě na modrý, zelený nebo hnědý odstín, které má vysoké protisluneční schopnosti.

TROJSKLO – Zvyšuje tepelně-izolační parametry okna. Zastavěná šířka je 40-44 mm. Koeficient tepelného průniku U=0,6 W/m2K. Dvě komory naplněné argonem.

ČTYŘSKLO – Tří komorové zasklení s Ug = 0,4, plněné argonem, který umožňuje snížit součinitel prostupu tepla pro celé okno na úroveň Uw = 0,7 W/m2K. Tří komorové zasklení s Ug = 0,3, plněné kryptonem, který umožňuje snížit součinitel prostupu tepla pro celé okno na úroveň Uw = 0,6 W/m2K. Toto řešení splňuje požadavky pasivních oken. Balíčky jsou k dispozici v systémech Premium Winergetic.

KOVÁNÍ – Kování Multi-Matic od předního evropského výrobce z rakouska – společnosti MACO – má:

 • Bezpečnostní čep Safety Plus, upevněný v ocelové výztuži profilu (na rozdíl od mnohých obyčejných čepů, které se upevňují v plastu, výrazně ztěžuje případnému lupiči otevření okna)
 • Speciální čepy i.S (intelligente Sicherheit – inteligentní bezpečnost), které spolupracují se záchyty, a tak fungují jako závora. Pozitivně také ovlivňují lehké a přesné fungování kování

Kování Invisso to je jedinečné technické a funkční řešení, vytvořené na základě systému Multi-Matic od předního evropského výrobce z Rakouska, společnosti MACO s neviditelnými panty,  se zlepšenou těsností okna a snadnou údržbou a čištěním.Se ziskem místa pro prvky na obsluhu žaluzií, rolet a okenic. K dostání pouze u oken PLATINIUM, perfektně zdůrazňují jeho výjimečný styl.

TĚSNĚNÍ – Pro těsnění EPDM jsou typické velmi dobré vlastnosti, splňující doporučení norem, které se týkají výplní stavebních otvorů. S vysokou odolností proti povětrnostním podmínkám jako je vlhkost, vodní pára a UV záření. S udržováním pružnosti v teplotním rozsahu od -50°C do +120°C, dlouhou dobou stárnutí a vysokou odolností na působení agresivních chemických látek a rozpustných prostředků. Ve třech barvách: černá, šedá a hnědá – v závislosti na volbě barvy oken.

KLIKY – Moderní řada dESIGN + s tvarem inspirovaným sérií Platinium a o 20% delší rukojetí pro pohodlnější manipulaci. Autorský projekt ve spolupráci s renomovanou designérskou agenturou KISKA. K dispozici výhradně v nabídce OKNOPLAST.

TERMORÁMEČEK – Meziskelní rámeček z ušlechtilé oceli tzv. „teplý rámeček“. Odstraňuje jev orosení skel a snižuje tepelné ztráty zlepšením koeficientu průniku tepla Uw o cca10% ve srovnání s klasickými hliníkovými rámečky. Splňuje veškeré podmínky určené přísnou normou DIN V 4108 vyžadovanou v Evropské unii.

WARMATEC – Nový rámeček Warmatec je spojení dokonalých parametrů s estetickými hodnotami. Provedený spojením dvou materiálů – jeho dolní část je z ušlechtilé oceli, která zaručuje pevnost, zatímco horní část z umělé hmoty se vyznačuje nízkým součinitelem tepelné vodivosti. Zmenšuje vznik termického můstku na spojení skla s rámem, a v důsledku snižuje Uw součinitel pro celé okno. Možnost použití ve všech systémech oken OKNOPLAST. Rámeček Warmatec je dostupný ve třech barevných provedeních: černé, tmavě šedé a světle hnědé.

WIN STEP –  Nízký balkónový práh je moderním technologickým řešením s výškou necelé 2 cm velmi usnadňuje vcházení a vycházení. Doporučuje se především pro postižené nebo starší osoby a pro malé děti.

WIN CLICK –  „Chytrý“ zámek, který umožňuje plné využití balkónu nebo terasy umožňující zaklapnutí balkónových dveří z vnějšku bez nutnosti zavírat je s použitím kliky. Chrání místnost proti průvanu a je možné použít elegantní a ergonomické madlo z hliníku s neopakovatelným designem a výjimečnou pevností.

PODPARAPETNÍ LIŠTA –  Transportně-montážní profil je jediným řešením na trhu, které usnadňuje montáž vnitřních parapetů. Lišta umístěná na svislé stěně profilu usnadňuje namontování parapetů s nejběžnější výškou 20 mm a umožňuje namontování každého parapetu ve stejné výšce. Lišta je vyrobená tak, aby ji v případě, že si zákazník zvolí parapety jiné výšky, bylo možné snadno a bezpečně odstranit.

Doplňky pro plastová okna

PARAPETY –  Různorodé rozměry a barevnost. Vnější parapety vyrobené z hliníkového plechu s nátěrem z polyesterového práškového laku. Díky němu získávají výbornou odolnost proti působení agresivního prostředí. Vnitřní parapety jsou vybaveny vrstvou laminátu odolnou proti působení vysokých teplot a dalších vlivů, které by mohly narušit jejich povrch, což jim dává vysoké užitkové parametry.

VĚTRÁK ŘÍZENÝ VLHKOSTÍ –  Větrák řízený vlhkostí je zcela automatický. V případě zvýšené vlhkosti automaticky zvyšuje proudění vzduchu a vysušuje tak místnost a chrání stěny budovy proti vlhnutí. Má estetický vzhled a snadno se udržuje čistý. Po namontování v okně nevyžaduje žádnou obsluhu. Je k dostání v barvách: bílé, hnědé a karamelové.

TLAKOVÉ VĚTRÁKY –  Řízené ručně a zajišťující stálý (určený uživatelem) průtok vzduchu nezávisle na změnách vlhkosti a změnách tlaku uvnitř a vně místnosti. Chrání zdi budovy proti vlhkosti. Doporučované v místnostech, kde se používá otevřený oheň (plynové sporáky, boilery a plynová kamna ústředního topení). K dostání v barvách: bílé a hnědé.

SÍTĚ PROTI HMYZU – Bezvadná ochrana proti hmyzu. Síť ze skleněných vláken a hliníkový rám s možností zvolit zaoblený tvar rámu, který ladí s tvary systémů série Platinium a Winergetic Premium. Montáž sítě je bez porušení struktury okenního rámu a balkónových dveří. Dveřní sítě otevírané na pantech, umožňují volný průchod na balkón nebo na terasu a jsou k dostání v barvách se vzhledem dřeva.

 • Dveře

  +
 • Okna

  +
 • Žaluzie

  +
 • Markýzy a rolety

  +
 • Garážová vrata

  +

KONTAKTOVAT NÁS MŮŽETE NA NÍŽE UVEDENÝCH ÚDAJÍCH NEBO PROSTŘEDNICTVÍM KONTAKTNÍHO FORMULÁŘE

KONTAKT

GRIEGER CZ s.r.o.

Bezručova 1255
293 01 Mladá Boleslav

+420 723 702 877
grieger@grieger.cz