Eurookna dřevo

Eurookna dřevo

Může se stát, že jste se již rozhodli, že vaší otvorovou výplní budou eurookna.Stále však nevíte jakou pro nové okno vybrat dřevinu, tak se na běžnou nabídku pojďme v krátkosti podívat.

Smrk

Z používaných dřevin je nejpoužívanější, je totiž nejlevnější. Docela běžně bývá nabízen ať už jako napojovaný nebo ve fixních délkách. Co se tvrdosti týče je jednoznačně nejměkčí tím pádem nejméně odoloný vůči mechanickému poškození. Zkrátka takový běžný standard.

Borovice

Borovice již patří mezi nadstandartní dřeviny. Ne každá firma ji nabízí, přitom ji považuji za nejvhodnější domácí dřevinu pro výrobu oken. Má vyšší objemovou hmostnost než smrk. Je mastnější, houževnatější a obsahuje více pryskyřice. Na tu je třeba dát pozor. Nadměrně prosmolené kusy nesmí být pro výrobu eurooken použity, protože mohou nastat problémy s povrchovou úpravou. Dodává se zpravidla ve fixních délkách, výjimečně i napojovaný.

Meranti

Meranti je dřevinou velice oblíbenou. Má netradiční vzhled a eurookna z meranti vypadají velice pěkně. Nevýhodou může být velice rozdílná hustota a to i jednotlivých kusů meranti. Dodává se ve fixních délkách.

Dub

Dub je nejčastěji používanou listnatou dřevinou pro výrobu oken. Okna z dubu jsou velmi trvanlivá. Jeho nevýhodou je vysoká cena a horší tepelná izolace oproti měkým dřevinám. Dodává se také ve fixních délkách.

 • Dveře

  +
 • Okna

  +
 • Žaluzie

  +
 • Markýzy a rolety

  +
 • Garážová vrata

  +

KONTAKTOVAT NÁS MŮŽETE NA NÍŽE UVEDENÝCH ÚDAJÍCH NEBO PROSTŘEDNICTVÍM KONTAKTNÍHO FORMULÁŘE

KONTAKT

GRIEGER CZ s.r.o.

Bezručova 1255
293 01 Mladá Boleslav

+420 723 702 877
grieger@grieger.cz