Dveře PSK, HST

Posuvné dveře PSK

Dveře PSK to je ideální řešení optimálního využití prostoru v místě vstupu na terasu a do zahrady. Sklopně-posuvný systém umožňuje bez problému sklopit a posunout křídla široká až 1,6 m a vytvořit průchod v šířce do 1,5 m. Speciální kování umožňuje posunovat obrovská křídla s použitím jen malé síly. Díky velké ploše skel je interiér naplněný světlem a tím získává neopakovatelný charakter.

Standartní vybavení

Kování: Sklopně-posuvné kování.

Profil: Standard k dostání v systémech: Koncept. V systémech Platinium k dostání s kováním PSK-Z (automatické kování).

Skla: Dvojsklo se zvýšenými tepelně-izolačními vlastnostmi, bez nepříjemného tmavého odlesku a „efektu špinavých záclon”.

Klika: Hliníková.

Koextruze: Pod dýhou v designu dřeva je vrstva barveného PVC, díky tomu i po hlubokém vrypu do folie nebude poškození viditelné.

Specifikace

Profil: Nejvyšší třída A, moderní systém profilů VEKA se stavební širokou 70 mm. Vnější stěny s tloušťkou 3 mm zaručují větší stabilitu a pevnost oken, a také zvýšenou ochranu proti hluku a teplotním změnám. Vyztužení profilu provedené s pozinkované oceli, s příslušnou geometrii a tloušťkou (minimum 1,5 mm, v probarveném profilu výztuž v tloušťce 1,75 mm), zajišťuje pevnost, řádné fungování a neměnnost tvaru oken.

Skla: Dvojsklo 1,0 s koeficientem tepelného průniku U=1,0W/m2K, možnost použít dvoukomorové dvojsklo U=0,7W/m2K.

Kování: Volitelně sklopně-posuvné. Umožňuje posunování dveří s velkou plochou s použitím jen malé síly.

Těsnění: EPDM s vysokou odolností proti působení povětrnostních vlivů, jako jsou vlhkost, vodní pára, UV záření nebo teplotní změny. Jsou k dostání ve třech barvách (černé, šedé a hnědé), které jsou závislé na volbě barev oken. Těsnění vyplňující drážku kování v dolní zárubni, jehož použití pomáhá udržet čistotu.

Koeficient průniku tepla pro celé okno: U = 1,2 – 1,3W/m2K

Protihlukové izolační vlastnosti okna: Rw (dB) = 33 (-1, -5)

Dodatečně: Možnost zvolit ze 3 druhů tvarů zasklívacích lišt: Standardní (jednoduchá), ART (zaoblená), Dekorační (vlnově zaoblená). Možnost použit termorámeček z ušlechtilé oceli, který omezuje jev rosení skel a umožňuje úspory energie až do 10%.

Posuvné dveře PSK atrium

Dveře PSK Atrium – to je nový návrh řešení vstupu na terasu nebo do zahrady. Odstavně-posuvný systém a zvláštní kování umožňují sklápění a posouvání křídla do šířky až 1,6 m s použitím jen nepatrné síly. Funkcionalita konstrukce umožňuje šetřit prostorem a díky velké ploše skel se interiér naplní světlem a získá neopakovatelný charakter. Kování má zvláštní čepy, které navádí křídlo do zavřené polohy – stačí otočit klikou. Další zajímavou vlastností tohoto řešení je mikroventilace po obvodu křídla. Za povšimnutí stojí i to, že v poloze miktroventilace zůstávají posuvné dveře uzavřené proti invaznímu vstupu z vnější strany.

Posuvné dveře HST

Dveře HST to je moderní konstrukční řešení, které umožňuje výrobu dveří s velmi velkou plochou zasklení, díky kterému je místnost naplněná světlem. Použitá technologie zvedání a posunu zaručuje stabilitu a lehký chod systému. Křídla jsou umístěna na dvou kolejnicích, což umožňuje, aby se při otevírání pohodlně míjela. Dveřní křídlo může mít šířku až 2,5 m a otvor po otevření až 2,3 m. Tato konstrukce umožňuje prosklení s maximální plochou až do 11,5 m2.

Standartní vybavení

Kování: Zvedavé a posuvné.

Křídla: Jsou na 2 kolejnicích, což umožňuje, aby se pohodlně míjela.

Dodatečně: Dveře jsou vybaveny čepy umožňujícími mikroventilaci.

Systém: K dostání v systému Koncept.

Skla: Dvojsklo se zvýšenými tepelně-izolačními vlastnostmi, bez nepříjemných tmavých odlesků a „efektu špinavých záclon”. Možnost použít trojsklo.

Klika: Zvláštní kliky a madla umožňující snadné otevírání dveřního křídla.

Specifikace

Profil: Třída A, moderní profilový systém VEKA se stavební šířkou cca 16 cm. Vnější stěny profilu mají tloušťku 3 mm, což dává záruku větší stability a pevnosti oken, a také zvyšuje ochranu proti hluku a teplotním výkyvům. Výztuž profilů je vyrobena z hliníkových tvarovaných profilů špičkové kvality, s vhodnou geometrií a tloušťkou, která zaručuje tuhost i dlouholeté správné fungování dveří HST.

Skla: Dvojsklo 1,0 s koeficientem průniku tepla U=1,0W/m2K. Možnost použit trojsklo s U=0,7W/m2K.

Kování: Volitelně zvedavé a posuvné. Stabilita a lehký chod, které umožňují pohodlné otevírání křídel i při jejich velké hmotnosti. Čepy umožňující mikroventilaci.

Těsnění: Těsnění EPDM s vysokou odolnosti proti působení povětrnostních vlivů, jako jsou vlhkost, vodní pára, UV záření nebo teplotní změny. Jsou k dostání ve třech barvách (černá, šedá a hnědá), které se dodávají v závislosti na zvolené barvě oken.

Koeficient průniku tepla pro celé okno: U = 1,2 – 1,3 W/m2K.

Protihlukové izolační vlastnosti okna: Rw (dB) = 33 (-1, -5).

Dodatečně: Možnost namontovat prvky ochrany proti vloupání třídy WK2 – za účelem zvýšení ochrany proti nežádoucímu vniknutí třetích osob. Možnost použít termorámečky z ušlechtilé oceli, které omezují tepelné ztráty a jev orosení skel. Možnost namontovat v křídle příčku, která zvyšuje tuhost konstrukce.

 • Dveře

  +
 • Okna

  +
 • Žaluzie

  +
 • Markýzy a rolety

  +
 • Garážová vrata

  +

KONTAKTOVAT NÁS MŮŽETE NA NÍŽE UVEDENÝCH ÚDAJÍCH NEBO PROSTŘEDNICTVÍM KONTAKTNÍHO FORMULÁŘE

KONTAKT

GRIEGER CZ s.r.o.

Bezručova 1255
293 01 Mladá Boleslav

+420 723 702 877
grieger@grieger.cz