Hliníková okna

Hliníková okna

V naší nabídce najdete hliníkové profily značky ALIPLAST. Aliplast je světově známou firmou zabívající se výrobou hliníkových systémů. Díky své funkčnosti, technickým parametům a estetické hodnotě jsou systémy aliplast jedni z lídrů ve svém oboru. Kvalita hliníkových systémů je prověřena mnoha evropskými certifikačními orgány. Výrobky splňují nejnáročnější evropské normy na tepelnou a akustickou izolaci, odolnost zatížení větrem či odolnost na pronikání vody.

Okenní systémy

SUPERIAL (SPi, SPi+)

Tento okenní systém se vyznačuje zesílenou tepelnou izolací. Součinitel prostupu tepla UF je v tomto systému 1,5 až 1,9 W/m2K. Stavební hloubka okenních rámů je 75mm a okenních křídel 84mm. Tloušťka zasklení se pohybuje od 14 do 61mm.

Použití: – pevné, prosklené stěny, okna otevíravá, sklopná, sklopně-posuvná, kyvná.

Základní systém SUPERIAL byl doplněn a umožňuje úpravu na vyšší tepelnou izolaci pro SPi a SPi+. Zvýšení tepelné izolace bylo dosaženo pomocí speciálních tepelných vsuvek do prostoru mezi izolátory a kolem skla. Izolace jednotlivých profilových řezů je zvýšena o 0,2 – 0,4 W/m2K.

IMPERIAL (SPi, SPi+)

Imperial je tříkomorovým systémem s přerušeným tepelným mostem do konstrukcí oken, dveří a vitrín. Univerzálnost využití tohoto systému je dána jeho vhodnými parametry stavební hloubky 65mm (rámy oken, dveří, sloupky a křídla dveří) i 74mm (okenní křídla), dále tloušťky stěny 1,7-2,0mm při maximálních rozměrech konstrukce okenního křídla o šířce 1200mm a výšce 2400mm nebo šířce 1300mm a výšce 2200mm. Do tohoto systému je potom možno použít sklo o tloušťce 4-51mm. Součinitel prostupu tepla UF je v tomto systému 1,8 až 2,3 W/m2K.

Základní systém IMPERIAL byl doplněn a umožňuje úpravu na vyšší tepelnou izolaci pro SPi a SPi+. Zvýšení tepelné izolace bylo dosaženo pomocí speciálních tepelných vsuvek do prostoru mezi izolátory a kolem skla. Izolace jednotlivých profilových řezů je zvýšena o 0,2 – 0,4 W/m2K.

SP-SU, IP-SU Skryté křídlo

Systémy SP-SU (Superial Skryté křídlo), IP-SU (Imperial Skryté křídlo) jsou součástí okenních a dveřních systémů, Imperial a Superial. Okna z tohoto systému mají křídla z vnější strany skryta v rámech. Speciálně konstruovaný tvar rámu kryje celou výšku křídla profilu. Systémy skrytých křídel umožńuje architektům a projektantům budov realizovat v prosklených plochách jednolitost vzhledu prosklení v pevných i otvíravých polích. Prostřednictvím tohoto řešení je možno dosáhnout stejných pohledových šířek profilů jak ve vertikálním, tak v horizontálním směru. Okna systému SP_IP – Skryté křídlo umožňuje optimální řešení designu pláště budovy s přihlédnutím ke zvláštním potřebám uživatele z hlediska estetiky, funkčnosti a trvanlivosti. Řešení umožňuje dát budově individuální charakter a také realizaci architektonické vize za předpokladu efektivní nákladovosti.

STAR

Okenní tříkomorový systém se součinitelem tepelného prostupu rámů Uf v rozmezí 0,6 – 1,23 W/m2K. Izolační vložky pro přerušení tepelného mostu šířky 45 mm jsou vyrobeny z inovačních materiálů s konstrukční hloubkou profilů 90 mm ( rám ) a 99 mm ( křídlo ) a  možností kování dveří systémem válečkových pantů s velkou nosností. Nový standard založení okenních tabulí do profilů ( zvětšená hloubka ) významně zlepšuje tepelné a konstrukční vlastnosti systému. Řešení použitá v systému STAR umožňují, při zachování vlastností systému STAR využít některých předností jiných systémů Aliplast, jedná se především o vzhledové prvky konstrukcí renovačního Luxusu, systému imitujícího ocel Steel Look anebo systému Vision (skryté křídlo).

TRILINE

Triline je tříkomorovým systémem s tepelným můstkem posíleným o skleněné vlákno. Systém je vhodný pro okna, dveře a vitríny s možností zasklení jednoduchým sklem i dvojsklem. Systém Triline má tu výhodu, že je plně kompatibilní s jinými systémy Aliplastu. Součinitel prostupu tepla Uf je v tomto systému 2,8 W/m2K. Stavební hloubka okenních rámů je 51mm a okenních křídel 60mm. Tloušťka zasklení se pohybuje od 4 do 37mm.

ECONOLINE

Econoline je systémem bez tepelného můstku, což předurčuje jeho použití hlavně v interiéru. Tam je ho možno použít na různé druhy přepažení, okna i dveře. Stavební hloubka okenních rámů je 51mm a okenních křídel 60mm, tloušťka skla potom v rozsahu od 3 do 38mm.

LUXUS

Luxus je tříkomorovým systémem s přerušeným tepelným mostem a hloubkou profilu rámu 65mm a hloubkou profilu křídla 69mm. Okna z tohoto systému do značné míry imitují okna vyráběná ze dřeva. Šířka skelné výplně se pohybuje od 4 do 37mm. Svým specifickým tvarem jsou vhodná i pro rekonstrukce historických budov.

SHOPLINE

Shopline představuje systémové konstrukce na svislých sloupcích s příčkami mezi nimi. Tento systém je populární zejména ve Velké Británii. Používá se do něj zasklení od 12 do 16mm nebo od 24 do 28mm. Profily jsou staticky samonosné, takže jsou vhodné tam, kde se vyžaduje možnost přemísťování stěn.

STEEL LOOK

Steel look je systémem pro pevně zabudované konstrukce vitrín nebo okenních systémů s možností otevírání oken dovnitř, které svým vzhledem připomínají konstrukce ocelové. Tento systém disponuje tepelným můstkem, hodí se i do méně příznivých klimatických podmínek.

INTRUDER

Tepelně izolovaný systém velmi hojně používaný ve Velké Británii. Tento systém je možno použít na okna (dvoukomorový) otevírané nebo výklopné ven nebo dveře (tříkomorový). Hloubka profilů rámů, křídel a dveří je 51mm.

 • Dveře

  +
 • Okna

  +
 • Žaluzie

  +
 • Markýzy a rolety

  +
 • Garážová vrata

  +

KONTAKTOVAT NÁS MŮŽETE NA NÍŽE UVEDENÝCH ÚDAJÍCH NEBO PROSTŘEDNICTVÍM KONTAKTNÍHO FORMULÁŘE

KONTAKT

GRIEGER CZ s.r.o.

Bezručova 1255
293 01 Mladá Boleslav

+420 723 702 877
grieger@grieger.cz